RAYCHEM R-BL-A T0Art.nr: 3139338
Värmekabel
10 W/m
Beskrivning
Art.nr: 3139338Golvvärmekabel 10W/m avsedd för inspackling. Tillverkad av miljövänligt PVC-fritt material med halogenfritt ytterhölje och försumbara magnetiska, elektriska fält.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3139338Golvvärmekabel 10W/m avsedd för inspackling. Tillverkad av miljövänligt PVC-fritt material med halogenfritt ytterhölje och försumbara magnetiska, elektriska fält.
Produktinformation
Golvvärmekabel 10W/m avsedd för inspackling. Tillverkad av miljövänligt PVC-fritt material med halogenfritt ytterhölje och försumbara magnetiska, elektriska fält. Kan monteras direkt på brännbart underlag, max effekt 125 W/m2 (c-c-avstånd 80 mm) i kombination med en Raychem termostat med golvgivare. Tunn serieresistiv tvåledarkabel i spolförpackning. Med en diameter på ø5mm med påmonterad kallkabel 2,5 m. Kabeln är metermärkt.
Förpackning med limstavar, givarslang samt märkskylt. Termostat ingår ej utan köps separat.
12 års garanti. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
Förpackning med limstavar, givarslang samt märkskylt. Termostat ingår ej utan köps separat.
12 års garanti. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
- SEMKO-godkänd
- CE-märkt
| Tekniska data | |
| REACH Datum | 2021-09-09 |
|---|---|
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Typ | T2Blå-10 |
| Diameter | 5 mm |
| Färg | Blå |
| Kabeltyp | 2-ledare |
| Längd | 30 m |
| Max. hålltemperatur | 90 °C |
| Märkspänning | 230 V |
| Tillämpning | Övrigt |
| Uppvärmningseffekt | 10 W/m |
Längd 30 m
EAN 5414506005912
E-nummer 8948683
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
