Gustavsberg FG039705220Art.nr: 3086196
Ventilfäste
Beskrivning
Art.nr: 3086196För koppar-, stål- och PEX-rör. Till vissa mjuka tunnväggiga koppar- och stålrör samt PEX-rör skall stödhylsor användas.
178 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3086196För koppar-, stål- och PEX-rör. Till vissa mjuka tunnväggiga koppar- och stålrör samt PEX-rör skall stödhylsor användas.
Produktinformation
För koppar-, stål- och PEX-rör. Till vissa mjuka tunnväggiga koppar- och stålrör samt PEX-rör skall stödhylsor användas. G=cylindrisk rörgänga. Slätända x invändig gänga.
| Tekniska data | |
| Anslutning | Klämring |
|---|---|
| Anslutning kran-/ventilgänga | 1/2 tum |
| Dimension anslutning | DN 15 |
| Utvändig rördiameter, anslutning | 15 mm |
| Ytskydd | Förkromad |
| Min medietemperatur (kontinuerlig) | -50 °C |
| Max medietemperatur (kontinuerlig) | 120 °C |
| Max arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Material hus | Mässing |
| Form | Rätvinklig |
Ytskydd Förkromad
EAN 7393792002561
RSK-nummer 1945096
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
