Grohe Get JoyArt.nr: 4090882
Tvättställsblandare
krom
Beskrivning
Art.nr: 4090882GROHE Get Joy tvättställsblandare i M-size är en modern och stilren lösning som kombinerar elegant design med smart funktionalitet. Med sitt smidiga ettgrepp i metall och GROHE FeatherControl joystick-insats får du en exakt och lätt kontroll över både temperatur och vattenflöde.
1 919 kr
Inkl. moms
Skickas om 2-4 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4090882GROHE Get Joy tvättställsblandare i M-size är en modern och stilren lösning som kombinerar elegant design med smart funktionalitet. Med sitt smidiga ettgrepp i metall och GROHE FeatherControl joystick-insats får du en exakt och lätt kontroll över både temperatur och vattenflöde.
Produktinformation
GROHE Get Joy tvättställsblandare i M-size är en modern och stilren lösning som kombinerar elegant design med smart funktionalitet. Med sitt smidiga ettgrepp i metall och GROHE FeatherControl joystick-insats får du en exakt och lätt kontroll över både temperatur och vattenflöde.
Den slitstarka GROHE StarLight®-kromytan ger en hållbar, blank finish som är enkel att rengöra och behåller sitt utseende över tid. Blandaren är utrustad med GROHE EcoJoy SpeedClean strålsamlare som begränsar vattenflödet till 5,7 l/min, vilket minskar vattenförbrukningen utan att kompromissa med komforten.
Den släta designen ger ett minimalistiskt uttryck och gör rengöringen enklare, medan det medföljande avfallssetet med push-up öppningsplugg bidrar till en smidig användning i vardagen. Flexibla anslutningsslangar och GROHE FastFixation installationssystem säkerställer dessutom en snabb och enkel montering.
GROHE Get Joy är ett perfekt val för dig som söker en kombination av modern estetik, användarvänlighet och vattenbesparande teknik i badrummet.
Den slitstarka GROHE StarLight®-kromytan ger en hållbar, blank finish som är enkel att rengöra och behåller sitt utseende över tid. Blandaren är utrustad med GROHE EcoJoy SpeedClean strålsamlare som begränsar vattenflödet till 5,7 l/min, vilket minskar vattenförbrukningen utan att kompromissa med komforten.
Den släta designen ger ett minimalistiskt uttryck och gör rengöringen enklare, medan det medföljande avfallssetet med push-up öppningsplugg bidrar till en smidig användning i vardagen. Flexibla anslutningsslangar och GROHE FastFixation installationssystem säkerställer dessutom en snabb och enkel montering.
GROHE Get Joy är ett perfekt val för dig som söker en kombination av modern estetik, användarvänlighet och vattenbesparande teknik i badrummet.
| Tekniska data | |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Bly |
|---|---|
| REACH Datum | 2025-11-05 |
| REACH Informationsplikt | Ja |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Basfärg | Krom |
| Bygghöjd undersida utlopp | 97 mm |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Längd utsprång utloppspip | 123 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Material handtag | Mässing |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
Med bottenventil Ja
Material Mässing
Hög modell Nej
Anslutning Slätände
Med handdusch Nej
Ytskydd Förkromad
Färg Krom
EAN 4005176415197
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
