Hansgrohe RainfinityArt.nr: 4080714

Hansgrohe
Handdusch
100 x 38 mm
Beskrivning
Art.nr: 4080714
En enastående handdusch till ditt badrum. Batonghandduschen Rainfinity 100 1jet från hansgrohe med sin smala siluett är utformad för att imponera i alla badrum, förstärkt av den slående kontrasten mellan krom och svart i ytskiktet.
Prisjakt
PriceRunner
1 244 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter

Skickas om 2-3 dagar

Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4080714
En enastående handdusch till ditt badrum. Batonghandduschen Rainfinity 100 1jet från hansgrohe med sin smala siluett är utformad för att imponera i alla badrum, förstärkt av den slående kontrasten mellan krom och svart i ytskiktet.

Produktinformation

En enastående handdusch till ditt badrum.

Batonghandduschen Rainfinity 100 1jet från hansgrohe med sin smala siluett är utformad för att imponera i alla badrum, förstärkt av den slående kontrasten mellan krom och svart i ytskiktet. Krom är det perfekta ytskiktet för att komplettera varmare material som t.ex. trä och textil.

Strålläget PowderRain producerar tusentals små och mjuka mikrodroppar för att täcka hela din kropp under duschen. PowderRain är mycket tyst jämfört med andra strållägen från hansgrohe, vilket skapar perfekta förhållanden för ditt eget lilla paradis i badrummet.
  • Med isolerat vattenflöde
  • Sköljbar skärmtätning
  • Lämplig för genomströmningsberedare
  • Enkel att rengöra: Kromytskiktet och munstyckets hållbara yta kräver lite underhåll. Kalkavlagringar kan enkelt torkas bort från silikonmunstyckena (QuickClean)
  • Mycket praktisk: De interna vattenslangarna innebär att det ergonomiskt formade handtaget inte blir hett, oavsett hur länge du duschar
  • Perfekt för renoveringar: kan anslutas till alla standardduschslangar (gängning G ½)
  • Mångsidig: Duschmunstycket är också lämpligt för kontinuerliga flödesvärmare
Tekniska data 
Antal stråltyper1
Anti-kalk-systemJa
BasfärgKrom
Diameter duschhuvud38 mm
FlödesklassA
FrisörutförandeNej
Inställbar stråleNej
Duschhuvud storlek100 x 38 mm
StråltypPowderRain
Maximal flödesmängd vid 3 bar13,8 l/min
Funktion från5,5 l/min
AnslutningsgängaG ½"
FlödesklassA

EAN 4059625213407

RSK-nummer 8275510

Tillverkare 

Tillverkares postadress 

Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Rekommenderat