Contura Space SPNK 800Art.nr: 4096242
Duschvägg
natur/klart glas
Beskrivning
Art.nr: 4096242Rak duschdörr med matta aluminiumprofiler från Contura. Klart härdat säkerhetsglas och knopp.
3 419 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096242Rak duschdörr med matta aluminiumprofiler från Contura. Klart härdat säkerhetsglas och knopp.
Produktinformation
Rak duschdörr med matta aluminiumprofiler från Contura. Klart härdat säkerhetsglas och knopp.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Måste kompletteras med 1 par magnetlister till 2 väggar.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Måste kompletteras med 1 par magnetlister till 2 väggar.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Höjd totalt | 1850 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för hörningång | 790-810 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering i linje | 790-810 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering med sidovägg | 790-810 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för nischmontage | 790-810 mm |
| Lämplig för hörningång | Ja |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Ja |
| Lämplig för montering med sidovägg | Nej |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Glastyp | Klarglas |
| REACH Datum | 2021-06-29 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Utförande | SPNK |
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 185 cm
Bredd 80 cm
Färg Aluminium
EAN 7391515430592
RSK-nummer 7399630
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
