Contura Space SBVK 900Art.nr: 4096308
Duschvägg
böjd, vit/klart glas
Beskrivning
Art.nr: 4096308Böjd enkeldörr med vitlackerade profiler med klart härdat säkerhetsglas och knopp. OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
4 012 kr
Inkl. moms
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096308Böjd enkeldörr med vitlackerade profiler med klart härdat säkerhetsglas och knopp. OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Produktinformation
Böjd enkeldörr med vitlackerade profiler med klart härdat säkerhetsglas och knopp.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Måste kompletteras med 1 par magnetlister till 2 väggar.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Måste kompletteras med 1 par magnetlister till 2 väggar.
- "ERROR:#REF!"
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Färg profil | Vit |
| Glans profil | Blank |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för hörningång | 713-753 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering i linje | 713-753 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering med sidovägg | 713-753 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för nischmontage | 713-753 mm |
| Lämplig för hörningång | Ja |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Nej |
| Lämplig för montering med sidovägg | Nej |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Glastyp | Klarglas |
| REACH Datum | 2021-06-29 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Utförande | SBVK 900 |
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 200 cm
Bredd 90 cm
Färg Vit
EAN 7391515430769
RSK-nummer 7399640
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
