Contura Space SBNK 900Art.nr: 4096262
Duschvägg
böjd, borstad aluminium/klart glas
Beskrivning
Art.nr: 4096262Duschvägg som är en böjd enkeldörr med handtagsknopp. Med klart härdat säkerhetsglas och matt aluminiumprofil.
3 651 kr
Inkl. moms
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096262Duschvägg som är en böjd enkeldörr med handtagsknopp. Med klart härdat säkerhetsglas och matt aluminiumprofil.
Produktinformation
Duschvägg som är en böjd enkeldörr med handtagsknopp. Med klart härdat säkerhetsglas och matt aluminiumprofil.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Måste kompletteras med 1 par magnetlister till 2 väggar.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Måste kompletteras med 1 par magnetlister till 2 väggar.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Höjd totalt | 1850 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för hörningång | 713-753 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering i linje | 713-753 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering med sidovägg | 713-753 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för nischmontage | 713-753 mm |
| Lämplig för hörningång | Ja |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Nej |
| Lämplig för montering med sidovägg | Nej |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Glastyp | Klarglas |
| REACH Datum | 2021-06-29 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Utförande | SBNK |
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 185 cm
Bredd 90 cm
Färg Aluminium
EAN 7391515430585
RSK-nummer 7399628
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
