Contura Space SPNK 90Art.nr: 4096253
Duschdörr
borstad aluminium/klart glas, 2 dörrar
Beskrivning
Art.nr: 4096253Duschdörr Space är en rak dörr i klart glas med aluminiumprofiler. Med denna duschdörr kan du skapa en duschhörna ifall du köper 2 stycken.
6 933 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096253Duschdörr Space är en rak dörr i klart glas med aluminiumprofiler. Med denna duschdörr kan du skapa en duschhörna ifall du köper 2 stycken.
Produktinformation
Duschdörr Space är en rak dörr i klart glas med aluminiumprofiler. Med denna duschdörr kan du skapa en duschhörna ifall du köper 2 stycken.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Höjd | 2000 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Minsta bredd | 890-910 mm |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Största bredd | 890-910 mm |
| REACH Datum | 2021-06-29 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Utförande | Med Knopp |
Dörrform Rak
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 2000 mm
Bredd 900 mm
Färg Aluminium
EAN 7391515446173
RSK-nummer 7379114
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
