Venture Home AlfonsArt.nr: 4086121
Matstol
Beskrivning
Art.nr: 4086121Alfons är en modern matstol med en stilren design som kombinerar enkelhet och komfort. Den ljusa ramen ger ett fräscht och luftigt intryck, medan den flätade sitsen tillför en varm och naturlig känsla.
1 608 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4086121Alfons är en modern matstol med en stilren design som kombinerar enkelhet och komfort. Den ljusa ramen ger ett fräscht och luftigt intryck, medan den flätade sitsen tillför en varm och naturlig känsla.
Produktinformation
Alfons är en modern matstol med en stilren design som kombinerar enkelhet och komfort. Den ljusa ramen ger ett fräscht och luftigt intryck, medan den flätade sitsen tillför en varm och naturlig känsla. Stolens böjda ryggstöd ger skönt stöd och gör den behaglig att sitta i även under längre middagar. Tack vare sin tidlösa design passar Alfons matstol lika bra runt matbordet som en elegant detalj i hallen eller vardagsrummet. Med Alfons får du en stol som förenar skandinavisk enkelhet med naturlig charm – en perfekt balans mellan funktion och design.
| Tekniska data | |
| Huvudfärg | Beige |
|---|---|
| Material totalt sits/rygg | Rotting |
| Material ben | Stål |
| Total höjd | 74 cm |
| Total bredd | 55 cm |
| Totalt djup | 58 cm |
| Sitthöjd | 41 cm |
| Sittbredd | 49 cm |
| Sittdjup | 47 cm |
| Ytfinish/beläggning | Pulverlackerad |
| Stapelbar | Ja |
| Dyna ingår? | Nej |
EAN 7340220872296
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
