Ryobi ONE+ RY18LTX38A-0Art.nr: 4034014
Ryobi
Grästrimmer
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034014
Ryobi RY18LTX38A-0 är en 18V grästrimmer med imponerande 38 cm klippbredd. Grästrimmern har ett bump feed trådmatningssystem som använder 2,0 mm trimmertråd.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034014
Produktinformation
Ryobi RY18LTX38A-0 är en 18V grästrimmer med imponerande 38 cm klippbredd. Grästrimmern har ett bump feed trådmatningssystem som använder 2,0 mm trimmertråd. Med ett robust metallskaft och Whisper-teknologi för tystare drift ger den en behaglig användarupplevelse. Batteri och laddare säljs separat, och enheten är en del av High Performance-serien med den mest avancerade borstlösa tekniken samt en integrerad del av ONE+ systemet.
  • 18V premium Brushless motor ger överlägsen kapacitet som klarar även de tuffaste trimningsjobben
  • En 38 cm klippbredd gör det möjligt att snabbt och smidigt trimma större områden
  • Ingår i Ryobis Whisper serie av verktyg
Leveransomfattning
  • 1 st Bump feed trimmerhuvud
Tekniska data
Kraftkälla18V
TrådmatningssystemBump feed
Klippbredd38 cm
Trimmertråd2 mm
Antal hastigheter2
Obelastad hastighet5200 varv/minut
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå, handtag2,5 m/s²
Vibrationsnivå, stödhandtag5,1 m/s²
Garanterad ljudeffektnivå (dB(A))91
Vikt, utan batteri3,6 kg
Klippbredd 380 mm
Passande trimmertråd 2 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V