Ryobi ONE+ RY18LT33B-0Art.nr: 4034011
Ryobi
Grästrimmer
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034011
Ryobi RY18LT33B-0 är en smidig grästrimmer på 18V med 33 cm klippbredd och ett hjullöst designkoncept. Den erbjuder ett automatiserat trådmatningssystem med 1,65 mm trimmertråd, vilket eliminerar behovet av manuell spolningstråd och gör trimningen mer effektiv.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034011
Produktinformation
Ryobi RY18LT33B-0 är en smidig grästrimmer på 18V med 33 cm klippbredd och ett hjullöst designkoncept. Den erbjuder ett automatiserat trådmatningssystem med 1,65 mm trimmertråd, vilket eliminerar behovet av manuell spolningstråd och gör trimningen mer effektiv. Funktionen Easyedge möjliggör enkel trimning längs kanterna på din gräsmatta för en snygg finish. Det justerbara extrahandtaget ger komfort under längre användning, och dess lätta vikt på 3,1 kg (utan batteri) gör den lätt att hantera. Observera att batteri och laddare säljs separat. En pålitlig del av Ryobi ONE+ systemet.
  • Walk-behind funktionen ger dig god sikt så att du enkelt kan följa trädgårdens kant
  • 33 cm klippbredd ger bra täckning för grästrimning
  • Justerbart handtag ger komfort vid långvarig användning
Leveransomfattning
  • 1 st Spole med automatisk trådmatning
Tekniska data
Kraftkälla18V
Klippbredd33 cm
Trimmertråd1,6 mm
TrådmatningssystemAuto-feed
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))94
Obelastad hastighet7600 varv/minut
Vikt, utan batteri2,6 kg
Klippbredd 330 mm
Passande trimmertråd 1.6 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V