Ryobi ONE+ RY18LT33A-0Art.nr: 4034013
Ryobi
Grästrimmer
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034013
Ryobi RY18LT33A-0 är en effektiv grästrimmer inom 18V ONE+ serien med 33 cm klippbredd och ett automatiserat trådmatningssystem som använder 1,65 mm trimmertråd. Den eliminerar behovet av spolningstråd och har EasyEdge-funktion för kanter.
Inkl. moms
6 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034013
Produktinformation
Ryobi RY18LT33A-0 är en effektiv grästrimmer inom 18V ONE+ serien med 33 cm klippbredd och ett automatiserat trådmatningssystem som använder 1,65 mm trimmertråd. Den eliminerar behovet av spolningstråd och har EasyEdge-funktion för kanter. Grästrimmern har ett inbyggt kantskärningshjul för maximal kontroll och justerbart extrahandtag för ökad komfort vid längre användning.
  • Walk-behind funktionen ger dig god sikt så att du enkelt kan följa trädgårdens kant
  • Hjulet hjälper dig att lättare skapa jämna och raka kanter
  • 33 cm klippbredd ger bra täckning för grästrimning
  • Justerbart handtag ger komfort vid långvarig användning
Leveransomfattning
  • 1 st Spole med automatisk trådmatning
Tekniska data
Kraftkälla18V
TrådmatningssystemAuto-feed
Klippbredd33 cm
Trimmertråd1,6 mm
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))94
Obelastad hastighet7600 varv/minut
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå, handtag2,3 m/s²
Vibrationsnivå, stödhandtag1,2 m/s²
Vikt, utan batteri2,6 kg
Klippbredd 330 mm
Passande trimmertråd 1.6 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V