Ryobi ONE+ RY18LMX46A-0Art.nr: 4033983
Ryobi
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033983
Ryobi RY18LMX46A-0 är en ONE+ 18V gräsklippare med en borstlös motor som ger både längre livslängd och högre prestanda jämfört med traditionella motorer. Med klippbredd på 46 cm kan gräsklipparen effektivt klippa stora gräsytor på kort tid.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
1 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033983
Produktinformation
Ryobi RY18LMX46A-0 är en ONE+ 18V gräsklippare med en borstlös motor som ger både längre livslängd och högre prestanda jämfört med traditionella motorer. Med klippbredd på 46 cm kan gräsklipparen effektivt klippa stora gräsytor på kort tid. Dessutom har RY18LMX46A-0 en justerbar klipphöjd i 10 olika nivåer, vilket ger användaren möjlighet att anpassa klippningen efter gräsets längd och önskad estetik, med klipphöjder från 25 mm till 100 mm. En 55 liters gräsuppsamlare medföljer, vilket minimerar behovet av att tömma uppsamlaren under klippningen och gör det möjligt att klippa större områden utan avbrott. Trots sin imponerande kapacitet är gräsklipparen kompakt och lättviktsdesignad för enkel hantering och förvaring. Den är också enkel och smidig att använda, vilket gör den perfekt för både professionella trädgårdsmästare och hemmabruk.
  • Perfekt för medium till stora trädgårdar
  • Stor gräsuppsamlare på 55 l innebär längre klipptid och mindre tid åt att tömma behållaren
  • Justera enkelt klipphöjden från 25 till 100 mm i tio olika positioner
  • Denna produkt kräver två 18V ONE+ batterier i order för att fungera (medföljer ej)
Leveransomfattning
  • Bio-Clip plugg
  • Uppsamlare
Tekniska data
Kraftkälla2 x 18V
Kapacitet, uppsamlare55 l
Klippbredd46 cm
Varvtal3300 varv/minut
Vikt, utan batteri22 kg
Vikt, med batteri (EPTA)22,9 kg
Klippbredd 460 mm
Klipphöjd 25 mm, 100 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 599 mm²