Ryobi ONE+ RY18HT55A-140Art.nr: 4034046
Ryobi
Häcksax
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034046
Ryobi RY18HT55A-140 är en kraftfull 18V häcksax med Lithium+ 4,0Ah-batteri. Svärdet är 55 cm långt och har laserskurna, diamantslipade knivar för precision.
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034046
Produktinformation
Ryobi RY18HT55A-140 är en kraftfull 18V häcksax med Lithium+ 4,0Ah-batteri. Svärdet är 55 cm långt och har laserskurna, diamantslipade knivar för precision. Med en grenkapacitet på 24 mm är häcksaxen perfekt för olika beskärningsuppgifter. Den innovativa designen hos RY18HT55A-140 inkluderar ett ergonomiskt loophandtag och en smalare enhet, vilket ger utmärkt balans och maximal användarkomfort. Automatisk broms av knivarna ökar säkerheten. Häcksaxen levereras komplett med HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under trimningen.
  • Lätt design med maximal komfort
  • 55 cm svärd med en grenkapacitet på 24 mm
  • Laserskrurna och diamantslipade knivar för extra fint resultat
  • Levereras med HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under tiden du trimmar
Leveransomfattning
  • 1 st Batteri, 18V 4,0Ah
  • 1 st Laddare
Tekniska data
Kraftkälla18V
Batterikapacitet4 Ah
Bakre handtagLINEA
Kapkapacitet24 mm
Svärdlängd55 cm
Varvtal1350 varv/minut
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))93,7
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))2,3
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Ljudeffekt93,7 dB Lwa
Vibrationsnivå, handtag2,7 m/s²
Vibrationsnivå, stödhandtag3,2 m/s²
Vikt, med batteri (EPTA)3,1 kg
Vikt, utan batteri2,4 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 550 mm
Spänning 18 V