Ryobi ONE+ RY18HT50A-0Art.nr: 4034045
Ryobi
Häcksax
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034045
Ryobi RY18HT50A-0 är en 18V ONE+ häcksax med 50 cm svärd och diamantslipade knivar. Häcksaxen har en innovativ, slimmad design med ergonomiskt loophandtag för optimal balans och användarkomfort.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034045
Produktinformation
Ryobi RY18HT50A-0 är en 18V ONE+ häcksax med 50 cm svärd och diamantslipade knivar. Häcksaxen har en innovativ, slimmad design med ergonomiskt loophandtag för optimal balans och användarkomfort. Med en grenkapacitet på 24 mm och automatisk broms för knivarna, är den säker och effektiv. Inkluderar HedgeSweep Lövfösare för enkel rengöring under klippningen. Trimma din häck smidigt och bekvämt med Ryobi RY18HT50A-0.
  • Rakt LINEA in-line handtag, designat för avancerad ergonomi
  • Kombinerar komfort, kompakt design och enkel hantering i ett perfekt balanserat paket
  • Lättviktsdesign för god komfort även vid långvarig användning
  • 50 cm svärd med 24 mm klippkapacitet ger tillräckligt med kraft för att klara även stora jobb
  • Diamantslipade knivar för rena och precisa snitt
  • HedgeSweep Lövfösare för enkel borttagning av klipprester under tiden du trimmar
Tekniska data
Kraftkälla18V
Svärdlängd50 cm
SvärdtypDiamantslipat
Ljudeffekt89,6 dB Lwa
Varvtal1350 varv/minut
Kapkapacitet24 mm
Bakre handtagLINEA
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))89,6
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))2,7
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå2,3 m/s²
Vikt, utan batteri2,4 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 500 mm
Spänning 18 V