Ryobi ONE+ RY18HT45A-0Art.nr: 4034038
Ryobi
Häcksax
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034038
Ryobi RY18HT45A-0 är en effektiv häcksax inom 18V ONE+ serien. Häcksaxen har ett 45 cm långt svärd med diamantslipade knivar och kan enkelt klippa grenar upp till 22 mm i diameter.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
3 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034038
Produktinformation
Ryobi RY18HT45A-0 är en effektiv häcksax inom 18V ONE+ serien. Häcksaxen har ett 45 cm långt svärd med diamantslipade knivar och kan enkelt klippa grenar upp till 22 mm i diameter. Dess innovativa och slimmade design inkluderar ett ergonomiskt loophandtag för utmärkt balans och maximal användarkomfort. Häcksaxen har även en automatisk broms av knivarna för ökad säkerhet. Levereras med HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under klippningen.
  • Lättviktsdesign för god komfort även vid långvarig användning
  • Ett 45 cm svärd med 22 mm klippkapacitet ger tillräckligt med kraft för att klara även stora jobb
  • Diamantslipade knivar för rena och precisa snitt
  • HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under tiden du trimmar
Leveransomfattning
  • 1 st HedgeSweep™ Lövfösare
  • 1 st Svärdskydd
Tekniska data
Kraftkälla18V
Svärdlängd45 cm
Ljudeffekt90,4 dB Lwa
Varvtal1350 varv/minut
Kapkapacitet22 mm
Bakre handtagLINEA
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))90,4
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))2,8
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå2,9 m/s²
Vikt, utan batteri2,3 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 450 mm
Spänning 18 V