Ryobi ONE+ RY18GSA-0Art.nr: 4033967
Ryobi
Grästrimmer
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033967
Ryobi RY18GSA-0 är en lätt och kompakt gräs-/häcktrimmer inom 18V ONE+ serien, med en vikt på endast 1 kg. Den erbjuder en praktisk 2-i-1 funktion, vilket innebär att den kan användas både som trimmer och klippverktyg.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
3 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033967
Produktinformation
Ryobi RY18GSA-0 är en lätt och kompakt gräs-/häcktrimmer inom 18V ONE+ serien, med en vikt på endast 1 kg. Den erbjuder en praktisk 2-i-1 funktion, vilket innebär att den kan användas både som trimmer och klippverktyg. Med förmågan att hantera upp till 8 mm tjocka grenar och klippa gräs upp till 100 mm högt, är den mångsidig och effektiv. Svärdet är 200 mm långt och laserskurna blad säkerställer perfekt klippkvalitet.
  • Ny och förbättrad design ger ett mindre och mer ergonomiskt verktyg för enklare användning
  • Växling av bladet utan verktyg innebär att det är enkelt att byta mellan klipp- och buskbladet
  • SK5-stålblad håller sig vassare längre och ger bra skärprestanda på grenar upp till 10 mm
  • En del av ONE+-systemet för hem och trädgård
Leveransomfattning
  • 1 st Klippblad
  • 1 st Buskblad
Tekniska data
Kraftkälla18V
Svärdlängd20 cm
Kapkapacitet8 mm
Bakre handtagFixerad
Grässax120 mm
Häcksaxsvärd200 mm
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))75,5
Felmarginal ljudtryck [dB[A]]3
Garanterad ljudeffektnivå (dB(A))83,5
Vikt, utan batteri1,01 kg
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V