Ryobi ONE+ RY18EGA-0Art.nr: 4034066
Kantskärare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034066Ryobi RY18EGA-0 är en kantskärare inom 18V ONE+ serien. Med en klinga på 22 cm gör kantskäraren det enkelt att skapa skarpa och tydliga kanter i trädgården.
Inkl. moms
5 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18EGA-0 är en kantskärare inom 18V ONE+ serien. Med en klinga på 22 cm gör kantskäraren det enkelt att skapa skarpa och tydliga kanter i trädgården. Verktyget ger möjlighet att skapa en rak linje eller följa en kurva med konsekvent djup. Dess 4-stegs höjdinställning ger ytterligare flexibilitet. Kantskäraren RY18EGA-0 är utrustad med stänkskydd och guidehjul för säker och smidig användning.
- 18V kantskärare som skapar skarpa, tydliga kanter i trädgården
- Justerbart handtag för bättre komfort
- Klinga på 22 cm som enkelt skär skarpa kanter
- 4-stegs höjdinställning för maximal kontroll
- Stänkskydd och guidehjul för säker och smidig användning
Leveransomfattning
- 1 st Kantskärarklinga RAC163
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 18V |
|---|---|
| Diameter, klinga | 220 mm |
| Kantdjup | 6,3 - 38 mm |
| Trådmatningssystem | Auto-feed |
| Obelastad hastighet | 4000 varv/minut |
| Vikt, utan batteri | 3,3 kg |
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V