Ryobi ONE+ RY18CVA-0Art.nr: 4034063
Jordfräs
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034063Ryobi RY18CVA-0 18V ONE+ är en jordfräs som enkelt vänder olika typer av jord med en arbetsbredd på 20 cm, arbetsdjup på 10 cm och 3 hastighetslägen (300, 250 och 200 varv/min). Verktygslös justering från 4 knivar (Ø160 mm) till 2 knivar för smalare fräsning mellan rader eller små bäddar.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18CVA-0 18V ONE+ är en jordfräs som enkelt vänder olika typer av jord med en arbetsbredd på 20 cm, arbetsdjup på 10 cm och 3 hastighetslägen (300, 250 och 200 varv/min). Verktygslös justering från 4 knivar (Ø160 mm) till 2 knivar för smalare fräsning mellan rader eller små bäddar. Verktyget har justerbart stödhandtag samt skyddskåpa som är enkel att lyfta för att ta bort smuts som fastnar. Batteri och laddare säljs separat. En del av ONE+systemet.
- Används för att luckra upp trädgårdslandet eller för att förbereda inför plantering
- 3 hastighetslägen
- Justerbart stödhandtag för komfort vid längre användning
- Skyddskåpa som är enkel att lyfta och ta bort smuts som fastnar
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 18V |
|---|---|
| Antal medföljande batterier | 0 |
| Medföljer laddare | Nej |
| Vikt utan batteri | 4,8 kg |
| Vikt med batteri (EPTA) | 5,2 kg |
| Felmarginal ljudtryck | 3 dB(A) |
| Ljudtrycksnivå Lpa | 75,8 dB(A) |
| Felmarginal vibrationsnivå | 1,5 m/s² |
| Vibrationsnivå | 1,35 m/s² |
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Batteri ingår Nej
Arbetsbredd 200 mm