Ryobi ONE+ RY18CS20A-125Art.nr: 4034087
Kedjesåg
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034087Ryobi RY18CS20A-125 är en smidig kedjesåg inom 18V ONE+ serien, med ett kraftfullt Lithium+ 2,5Ah-batteri. Den kompakta och lätta designen, tillsammans med en svärdlängd på 20 cm och kedjehastighet på 4,6m/sek, gör den idealisk för mindre kapningsuppgifter.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18CS20A-125 är en smidig kedjesåg inom 18V ONE+ serien, med ett kraftfullt Lithium+ 2,5Ah-batteri. Den kompakta och lätta designen, tillsammans med en svärdlängd på 20 cm och kedjehastighet på 4,6m/sek, gör den idealisk för mindre kapningsuppgifter. Kedjespänningen är verktygslös och kedjesågen har manuell oljning för enkel användning och underhåll. Softgrip-handtaget ger optimal komfort under arbete.
- Kompakt och lätt med en svärdlängd på 20 cm
- Idealisk för vedkapning beskärning och kvistning
- Robust kedjespänningssystem med verktyg för långvarig användning
- Integrerad verktygsförvaring för snabb åtkomst för att efterdra kedjan
Leveransomfattning
- Svärdskydd
- Svärd- och kedjeolja
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 18V |
|---|---|
| Batterikapacitet | 2,5 Ah |
| Svärdlängd | 20 cm |
| Kedjedelning | 9,53 mm |
| Kedjehastighet | 4,6 m/s |
| Verktygslös kedjespänning | Nej |
| Vikt, utan batteri | 2,3 kg |
| Vikt, med batteri (EPTA) | 2,8 kg |
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 200 mm
Spänning 18 V