Ryobi ONE+ RY18CS20A-0Art.nr: 4034085
Kedjesåg
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034085Ryobi RY18CS20A-0 är en kompakt och lätt kedjesåg inom 18V ONE+ serien med en svärdlängd på 20 cm. Med en kedjehastighet på 4,6 m/sek är den lämplig för olika uppgifter.
Inkl. moms
2 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18CS20A-0 är en kompakt och lätt kedjesåg inom 18V ONE+ serien med en svärdlängd på 20 cm. Med en kedjehastighet på 4,6 m/sek är den lämplig för olika uppgifter. Kedjespänning sker med verktyg och den har manuell kedjesmörjning för enkel underhåll. Det mjuka greppet på handtaget, Softgrip, ger bästa komfort under användning.
- Kompakt och lätt med en svärdlängd på 20 cm. Idealisk för vedkapning beskärning och kvistning
- Robust kedjespänningssystem med verktyg för långvarig användning
- Integrerad verktygsförvaring för snabb åtkomst för att efterdra kedjan
Leveransomfattning
- 1 st Svärdskydd
- Svärd- och kedjeolja
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 18V |
|---|---|
| Svärdlängd | 20 cm |
| Kedjedelning | 9,53 mm |
| Gauge | 1,09 mm |
| Antal länkar | 33 |
| Kedjehastighet | 4,6 m/s |
| Antal tänder | 5 |
| Verktygslös kedjespänning | Nej |
| Vikt, utan batteri | 2,3 kg |
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 200 mm
Spänning 18 V