Ryobi ONE+ HP RY18PSX15A-0Art.nr: 4033960
Ryobi
Grensåg
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033960
Ryobi RY18PSX15A-0 är en kraftfull grensåg inom 18V ONE+ HP-serien. Den drivs av den mest avancerade brushless motorteknologin för High Performance.
Inkl. moms
5 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033960
Produktinformation
Ryobi RY18PSX15A-0 är en kraftfull grensåg inom 18V ONE+ HP-serien. Den drivs av den mest avancerade brushless motorteknologin för High Performance. Med ett svärd på 15 cm och en kedjehastighet på 6 m/s är grensågen idealisk för kapning av små till mediumstora grenar. Designad för arbete med en hand, har den även ett vilohandtag för andra handen uppe på verktyget. Med anti-vibration och nonslip-handtag för ökad komfort och säkerhet. Brytaren är anpassad för både vänster- och högerhänta användare, och verktygslös kedjespänning ger bekvämlighet. Dess tysta drift eliminerar behovet av hörselskydd.
  • Högt vridmoment för konsekventa snabba snitt och ingen avstanning
  • Kraftfull 18V Brushless motor som ger högkvalitativ prestanda och längre driftstid
  • Tvåstegsavtryckare för att undvika oavsiktlig aktivering
  • Verktygslöst kedjespänningssystem ger enkel spänning av kedjan
  • LED-lampor som indikerar om användaren utsätter verktyget för överbelastning
  • Bekvämt handtag för ökad komfort
  • Avtryckare som passar både dig som höger eller vänsterhänt
Leveransomfattning
  • 1 st Svärdskydd
  • 1 st Oljeflaska för kedja
Tekniska data
Kraftkälla18V
Svärdlängd15 cm
Kedjedelning8,26 mm
Gauge1,09 mm
Kedjehastighet6 m/s
Kapkapacitet max, trä130 mm
Verktygslös kedjespänningJa
Vikt, utan batteri1,19 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 150 mm
Spänning 18 V