Ryobi ONE+ HP RY18CSX30A-0Art.nr: 4034084
KedjesÄg
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034084Ryobi RY18CSX30A-0 Àr en kraftfull kedjesÄg inom 18V ONE+ HP-serien. KedjesÄgen har en svÀrdlÀngd pÄ 30 cm och anvÀnder sig av den mest avancerade borstlösa motorteknologin för High Performance.
Inkl. moms
3 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18CSX30A-0 Àr en kraftfull kedjesÄg inom 18V ONE+ HP-serien. KedjesÄgen har en svÀrdlÀngd pÄ 30 cm och anvÀnder sig av den mest avancerade borstlösa motorteknologin för High Performance. Med en kedjehastighet pÄ 13,2 m/sek Àr den lÀmplig för kapning av mediumstora trÀd och buskar. Dess funktioner inkluderar en mekanisk kedjebroms och ett anti-vibrations system för ökad sÀkerhet och komfort. KedjespÀnningen Àr verktygslös, och den har automatisk kedjesmörjning för lÄngvarig anvÀndning. Den robusta konstruktionen hos RY18CSX30A-0 har optimal viktfördelning och balans, samt anti-vibrations- och gummerat grepp för bÀsta komfort under anvÀndning.
- Brushless HP motor ger maximalt vridmoment och effektivitet för enkel skÀrning
- 30 cm svÀrd och kedja för att hantera stockar och kvistar
- Whisper-tekniken minskar ljudnivÄerna för anvÀndarnas hörselskydd
- Snabb skÀrande kedjehastighet pÄ 13,2m/s
- Verktygslös kedjespÀnning för enkel montering och justering
- Automatiskt smörjsystem för svÀrd och kedja för anvÀndarbekvÀmlighet och konsekvent kedjesmörjning
- Robust konstruktion och optimal balanserad viktfördelning för enkel hantering
Leveransomfattning
- 1 st svÀrdskydd
- SvÀrd- och kedjeolja
| Tekniska data | |
| KraftkÀlla | 18V |
|---|---|
| SvÀrdlÀngd | 30 cm |
| Kedjedelning | 8,26 mm |
| Gauge | 1,09 mm |
| Kedjehastighet | 13,2 m/s |
| Verktygslös kedjespÀnning | Ja |
| LjudeffektnivÄ (Lwa)(dB(A)) | 100,1 |
| LjudtrycksnivÄ (Lpa)(dB(A)) | 92,1 |
| Felmarginal ljudeffektnivÄ (dB(A)) | 3 |
| Felmarginal ljudtryck [dB[A]] | 3 |
| Vikt, utan batteri | 3,2 kg |
Drifttyp Batteridriven
SvÀrdlÀngd 300 mm
SpÀnning 18 V