Ryobi ONE+ HP RY18BCX26A-0Art.nr: 4034199
Ryobi
Röjsåg
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034199
Ryobi RY18BCX26A-0 18V ONE+ HP är en kraftfull röjsåg som rensar gräs med trimmerhuvudet och Tri-Arc stålbladen. Den är högpresterande, vilket är perfekt för mer krävande applikationer som tufft gräs, ogräs och undervegetation.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas 2026-05-15
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034199
Produktinformation
Ryobi RY18BCX26A-0 18V ONE+ HP är en kraftfull röjsåg som rensar gräs med trimmerhuvudet och Tri-Arc stålbladen. Den är högpresterande, vilket är perfekt för mer krävande applikationer som tufft gräs, ogräs och undervegetation. 38 cm klippbredd gör att du snabbt kan ta bort oönskat gräs. Variabel hastighet och hög/låg hastighet gör att du kan optimera prestanda eller driftstid beroende på arbetsuppgift. Röjsågen har fullt justerbara ergonomiska handtag som maximerar användarkomforten och underlättar trädgårdsarbetet. Batteri och laddare säljs separat. En del av ONE+ systemet.
  • Kraftfull rensning av gräs
  • 26 cm Tri-Arc skärblad ger imponerande skärprestanda
  • Bump feed trådmatning, 26 cm klippbredd klinga och trimmertråd 38 cm
  • Varierad hastighetskontroll
  • Ergonomiskt handtag
Leveransomfattning
  • 1 st Sele
  • 1 st Tri-Arc klinga
  • 1 st Bump feed trimmerhuvud
Tekniska data
Kraftkälla18V
Klippbredd klinga26 cm
Klippbredd trimmertråd38 cm
TrådmatningssystemBump feed
Trimmertråd2,4 mm
Antal medföljande batterier0
BatteritypLi-ion
Medföljer laddareNej
Vikt4,5 kg
Vikt med batteri (EPTA)5,2 kg (RB1840X)
Klippbredd 260 mm, 380 mm
Passande trimmertråd 2.4 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V