Ryobi MAX POWER RY36PP25A-0Art.nr: 4033959
Ryobi
Grensåg
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033959
Ryobi RY36PP25A-0 är en förlängningsbar grensåg på 36V som är perfekt för att beskära fruktträd, ta bort död ved och hantera brott från stormar. Grensågen levererar hög vridmomentprestanda med en kedjehastighet på 5,5 m/s.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
3 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033959
Produktinformation
Ryobi RY36PP25A-0 är en förlängningsbar grensåg på 36V som är perfekt för att beskära fruktträd, ta bort död ved och hantera brott från stormar. Grensågen levererar hög vridmomentprestanda med en kedjehastighet på 5,5 m/s. Med en imponerande total produktlängd på 3 meter elimineras behovet och faran med att använda en stege under beskärningsarbetet. Automatisk svärds- och kedjasmörjning säkerställer en jämn skärprestanda genom konsekvent smörjning av kedjan.
  • Förlägningsbar grensåg perfekt för att beskära fruktträd, ta bort död ved och brott från stormar
  • Hög vridmomentprestanda med 5,5 m/s kedjehastighet
  • Total produktlängd på 3 meter tar bort behovet och faran med att använda en stege
  • Automatisk svärds- och kedjasmörjning som smörjer kedjan konsekvent för jämn skärprestanda
  • Fäst grenkroken för att enkelt ta bort lösa sticklingar från trädet
  • Styv stålkonstruktion för att hjälpa till med rena och exakta snitt
  • Lättvikts för att minska trötthet under användning
  • Verktygsstyrd kedjespänning för långvarig användning
Leveransomfattning
  • 1 st Olja för svärd och kedja
  • 1 st Svärdskydd
  • 1 st Axelsele
Tekniska data
Kraftkälla36V
Svärdlängd25 cm
Kedjedelning9,53 mm
Gauge1,09 mm
Kedjehastighet5 m/s
Kapkapacitet max, trä200 mm
Oljetankskapacitet0,05 l
Effektiv kaplängd20 cm
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))89,1
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))3
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå1,42 m/s²
Vikt, utan batteri4,3 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 250 mm
Spänning 36 V