Ryobi MAX POWER RY36LTX40A-0Art.nr: 4034010
Ryobi
Grästrimmer
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034010
Ryobi RY36LTX40A-0 är en 36V grästrimmer med borstlös teknologi från MAX POWER-serien. Med en imponerande klippbredd på 40 cm och ett bump-feed trådmatningssystem är trimmern idealisk för att snabbt och effektivt klippa gräs längs kanter och runt hinder i trädgården.
Inkl. moms
4 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034010
Produktinformation
Ryobi RY36LTX40A-0 är en 36V grästrimmer med borstlös teknologi från MAX POWER-serien. Med en imponerande klippbredd på 40 cm och ett bump-feed trådmatningssystem är trimmern idealisk för att snabbt och effektivt klippa gräs längs kanter och runt hinder i trädgården. Trimmertråden är 2,0 mm tjock för att klara av olika typer av vegetation. RY36LTX40A-0 har en praktisk tvåhastighetsavtryckare som ger bättre kontroll över grästrimmningen.
  • Med den kraftfulla Brushless 36V-motorn kan du enkelt ta itu med tätt ogräs och göra det lätt för dig under utmanande förhållanden
  • En 2 mm dubbel trimmertråd är hållbar och tålig, vilket innebär att den kan skära genom tjockare växtlighet utan att brytas av
Leveransomfattning
  • Spole med Bump Feed trimmertrådsmatning
  • Axelrem
Klippbredd 400 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V