Ryobi MAX POWER RY36LMM46A-140Art.nr: 4033977
Ryobi
Gräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033977
Ryobi RY36LMM46A-140 är en kraftfull gräsklippare inom MAX POWER-systemet på 36V. Gräsklipparen drivs av ett Lithium+ 4,0Ah-batteri och har en klippbredd på 46 cm.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033977
Produktinformation
Ryobi RY36LMM46A-140 är en kraftfull gräsklippare inom MAX POWER-systemet på 36V. Gräsklipparen drivs av ett Lithium+ 4,0Ah-batteri och har en klippbredd på 46 cm. Med en dedikerad fokus på mulching/bioklippning för att finfördela gräset och återföra det som naturlig gödning till gräsmattan. Den centrala justeringen av 7 klipphöjder (25-100 mm) ger flexibilitet för att anpassa klippningen efter olika gräshöjder. Enkel montering och användning gör den till ett praktiskt verktyg för trädgårdsarbetet.
  • 2-i-1 gräsklippare med bioklipp eller sidoutkast
  • Kompakt och lätt för enkel manöverbarhet och förvaring
  • Enkel 7-läges höjdjustering från 25 mm till 102 mm för att uppnå det utseende du vill ha på din gräsmatta
  • Observera: Denna gräsklippare är inte kompatibel med någon uppsamlare
Leveransomfattning
  • 1 st Sidoutkast
  • 1 st Batteri, 36V, 4.0Ah
  • 1 st Laddare
Tekniska data
Kraftkälla36V
Klippbredd46 cm
BakutkastNej
BioklippJa
DrivmekanismTryck
Gräsmattans komplexitetEnkel/Komplex
Lämplig för trädgårdsstorlek600m² - 999m²
Vikt, utan batteri19,5 kg
Batterikapacitet4 Ah
Typisk laddningstid140 min
Vikt, med batteri (EPTA)20,8 kg
Klippbredd 460 mm
Klipphöjd 25 mm, 102 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V
Klipparea 999 mm²