Ryobi MAX POWER RY36ELTX33A-0Art.nr: 4034007
Ryobi
Grästrimmer
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034007
Ryobi RY36ELTX33A-0 är en kraftfull grästrimmer med borstlös 36V motor och en klippbredd på 33 cm. Den har en högpresterande brushless motor som klarar av de mest krävande trimmerjobben.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034007
Produktinformation
Ryobi RY36ELTX33A-0 är en kraftfull grästrimmer med borstlös 36V motor och en klippbredd på 33 cm. Den har en högpresterande brushless motor som klarar av de mest krävande trimmerjobben. Med två hastigheter och möjligheten att justera arbetsbredden mellan 28 och 33 cm ger den användaren flexibilitet och precision. Automatisk trådmatning med dubbel trimmertråd på 2,0 mm möjliggör kraftfull trimning.
Grästrimmern är ergonomiskt utformad med ett vinklat handtag för bekväm användning och har variabel hastighet för anpassad trimning. Grästrimmern är kompatibel med Expand-It, vilket ökar dess funktionalitet och användningsområden. Batteri och laddare säljs separat. Dessutom inkluderar den en axelrem för ökad bekvämlighet vid längre användning. Ryobi RY36ELTX33A-0 är en del av Ryobi 36V-serien och levererar pålitlig prestanda för effektiv grästrimning.
  • Klippbredd 33 cm
  • Borstlös motor för längre livslängd och högre effektivitet
  • Automatisk trådmatning med dubbel trimmertråd 2 mm
  • Ergonomiskt vinklat handtag
  • Variabel hastighet
  • Kompatibel med Expand-It
  • Batteri och laddare säljs separat
  • En del av Ryobi 36V-serien
Leveransomfattning
  • Axelrem
Tekniska data
Klippbredd28-33 cm
TrådmatningssystemBump feed
Trimmertråd2 mm
Antal medföljande batterier0
BatteritypLi-ion
Kraftkälla36V
Medföljer laddareNej
Vikt, utan batteri3.5 kg
Klippbredd 280 mm, 330 mm
Passande trimmertråd 2 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V