Ryobi ONE+ RY18PSX15A-120Art.nr: 4033963
Ryobi
Grensåg
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033963
Ryobi RY18PSX15A-120 är en grensåg inom 18V ONE+ HP-serien och utmärker sig genom att ha den mest avancerade brushless motorteknologin. Med ett 15 cm långt svärd och en kedjehastighet på 6 m/s är den designad för kapning av små till mediumstora grenar.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033963
Produktinformation
Ryobi RY18PSX15A-120 är en grensåg inom 18V ONE+ HP-serien och utmärker sig genom att ha den mest avancerade brushless motorteknologin. Med ett 15 cm långt svärd och en kedjehastighet på 6 m/s är den designad för kapning av små till mediumstora grenar. Dess konstruktion är speciellt utformad för arbete med en hand, med ett vilohandtag för den andra handen på verktyget.
  • Högt vridmoment för konsekventa snabba snitt och ingen avstanning
  • Kraftfull 18V Brushless motor som ger högkvalitativ prestanda och längre driftstid
  • Tvåstegsavtryckare för att undvika oavsiktlig aktivering
  • Verktygslöst kedjespänningssystem ger enkel spänning av kedjan
  • Bekvämt handtag för ökad komfort
  • Avtryckare som passar både dig som höger eller vänsterhänt
Leveransomfattning
  • 1 st Svärdskydd
  • 1 st Oljeflaska för kedja
  • 1 st Batteri, 18V, 2.0Ah
  • 1 st Laddare
Tekniska data
Kraftkälla18V
Batterikapacitet2 Ah
Svärdlängd15 cm
Kedjedelning8,26 mm
Gauge1,09 mm
Kedjehastighet6 m/s
Kapkapacitet max, trä130 mm
Verktygslös kedjespänningJa
Vikt, med batteri (EPTA)1,63 kg
Vikt, utan batteri1,19 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 150 mm
Spänning 18 V