Ryobi MAX POWER RY36CSX40B-0Art.nr: 4034081
Kedjesåg
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034081Ryobi RY36CSX40B-0 är en kedjesåg med borstlös MAX POWER på 36V, idealisk för krävande sågning. Med en imponerande svärdlängd på 40 cm och en kedjehastighet på 22,5 m/sek, erbjuder kedjesågen effektivitet och precision i varje snitt.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY36CSX40B-0 är en kedjesåg med borstlös MAX POWER på 36V, idealisk för krävande sågning. Med en imponerande svärdlängd på 40 cm och en kedjehastighet på 22,5 m/sek, erbjuder kedjesågen effektivitet och precision i varje snitt. Utrustad med både mekanisk och elektrisk kedjebroms samt ett anti-vibrationssystem, säkerställer den en trygg och bekväm användning.
- 40 cm svärd och kedja, perfekt för beskärning, kvistning, fällning av medelstora till stora träd
- 22 m/s kedjehastighet erbjuder utmärkt prestanda
- Brushless motor som tillhandahåller maximal effektivitet och en enkel kapning
- Snabbverkande mekanisk kedjebroms
- Automatisk kedjesmörjning för kontinuerlig kapning
- Anti-vibrationssystem för maximal bekvämlighet
- Välbalanserad och lätt design säkerställer enkel hantering
- Robust verktygskedjespännare för långvarig användning
- Batteri och laddare säljs separat
Leveransomfattning
- 1 styck Svärdskydd
- Svärd- och kedjeolja
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 36V |
|---|---|
| Vikt, utan batteri | 4,4 kg |
| Svärdlängd | 40 cm |
| Kedjedelning | 9,53 mm |
| Gauge | 1,27 mm |
| Antal länkar | 56 |
| Kedjehastighet | 22,5 m/s |
| Antal tänder | 6 |
| Verktygslös kedjespänning | Nej |
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 400 mm
Spänning 36 V