Ryobi ONE+ RY18LMX40C-0Art.nr: 4033984
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033984Ryobi RY18LMX40C-0 är en 18V gräsklippare med borstlös motor som ger längre livslängd och högre effektivitet. Med en klippbredd på 40 cm och justerbar klipphöjd i 7 nivåer från 25 mm till 70 mm, kan gräsklipparen anpassas efter olika gräshöjder.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18LMX40C-0 är en 18V gräsklippare med borstlös motor som ger längre livslängd och högre effektivitet. Med en klippbredd på 40 cm och justerbar klipphöjd i 7 nivåer från 25 mm till 70 mm, kan gräsklipparen anpassas efter olika gräshöjder. RY18LMX40C-0 är utrustad med en 50 liter gräsuppsamlare och har en kompakt och lätt design för enkel hantering. Enkel och snabb montering gör gräsklipparen användarvänlig.
- 40 cm klippbredd gör gräsklipparen idealisk till mediumstora trädgårdar
- Brushless motor levererar mer kraft och förbättrad drifftid
- Justera enkelt klipphöjden i 7 positioner från 25 till 70 mm
Leveransomfattning
- Bio-Clip plugg
- Uppsamlare
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 18V |
|---|---|
| Kapacitet, uppsamlare | 50 l |
| Klippbredd | 40 cm |
| Klipphöjd | 25-75 mm |
| Varvtal | 3600 varv/minut |
| Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A)) | 82,8 |
| Felmarginal ljudtryck [dB[A]] | 2,5 |
| Garanterad ljudeffektnivå (dB(A)) | 95 |
| Garanterad felmarginal på ljugeffektnivå (dB(A)) | 1,6 |
| Uppmätt ljudeffektnivå (dB(A)) | 92,8 |
| Vibrationsnivå, höger handtag | 1,2 m/s² |
| Vibrationsnivå, vänster handtag | 1,2 m/s² |
| Vibrationsnivå vänster handtag: felmarginal | 1,5 m/s² |
| Vibrationsnivå höger handtag: felmarginal | 1,5 m/s² |
| Vikt, utan batteri | 19,79 kg |
Klippbredd 400 mm
Klipphöjd 25 mm, 75 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 399 mm²