Ryobi ONE+ RY18LMX40B-240Art.nr: 4046758
Gräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4046758Ryobi RY18LMX40B-240 är en kraftfull gräsklippare inom 18V ONE+ HP-serien, utrustad med avancerad borstlös motorteknologi för hög prestanda. Drivs av ett 18V-batteri med möjlighet att ansluta ytterligare ett batteri för förlängd driftstid.
Inkl. moms
2 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18LMX40B-240 är en kraftfull gräsklippare inom 18V ONE+ HP-serien, utrustad med avancerad borstlös motorteknologi för hög prestanda. Drivs av ett 18V-batteri med möjlighet att ansluta ytterligare ett batteri för förlängd driftstid. Klippbredden är 40 cm och höjden justeras centralt i 7 lägen (25-75 mm). Gräsklipparen är försedd med en 50 l uppsamlare som har en hård ovansida, är det enkelt att montera och har en lätt vikt för bekväm användning. Levereras med bioplugg för mulching.
- 40 cm klippbredd ger en bra balans mellan täckning och manöverbarhet
- Klipp ända upp till kanten eller runt rabatter med EasyEdge gräskammen
- Robust central justering av klipphöjden i 7-läge gör det enkelt att ändra klipphöjden mellan 25 mm till 75 mm
- Upp till 25% mer kraft när ett andra batteri är isatt
Leveransomfattning
- 2 stycken Lithium+ 4,0Ah-batteri
- 1 styck laddare
- 1 styck bioplugg
- 1 styck uppsamlare
| Tekniska data | |
| Strömförsörjning | Batteri |
|---|---|
| Märkspänning | 18 V |
| Skärbredd | 400 mm |
| Skärhöjd | 25-75 mm |
| Vikt med batteri | 18.6 kg |
| Vikt utan batteri | 18.2 kg |
| Volym uppsamlingsenhet | 50 l |
Klippbredd 40 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 550 mm²