Ryobi ONE+ HP RY18LMX40B-0Art.nr: 4033981
Beskrivning
Art.nr: 4033981
Ryobi RY18LMX40B-0 är en kraftfull gräsklippare inom 18V ONE+ HP-serien, utrustad med avancerad borstlös motorteknologi för hög prestanda. Drivs av ett 18V-batteri (medföljer ej), med möjlighet att ansluta ytterligare ett batteri för förlängd driftstid.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033981
Produktinformation
Ryobi RY18LMX40B-0 är en kraftfull gräsklippare inom 18V ONE+ HP-serien, utrustad med avancerad borstlös motorteknologi för hög prestanda. Drivs av ett 18V-batteri (medföljer ej), med möjlighet att ansluta ytterligare ett batteri för förlängd driftstid. Klippbredden är 40 cm och höjden justeras centralt i 7 lägen (25-75 mm). Gräsklipparen är försedd med en 50 l uppsamlare som har en hård ovansida, är det enkelt att montera och har en lätt vikt för bekväm användning. Levereras med bioplugg för mulching.
  • 40 cm klippbredd ger en bra balans mellan täckning och manöverbarhet
  • Klipp ända upp till kanten eller runt rabatter med EasyEdge gräskammen
  • Robust central justering av klipphöjden i 7-läge gör det enkelt att ändra klipphöjden mellan 25 mm till 75 mm
  • Upp till 25% mer kraft när ett andra batteri är isatt
Leveransomfattning
  • 1 st Bio-Clip plugg
  • 1 st Uppsamlare
Tekniska data
Kraftkälla18V
BioklippJa
DrivmekanismTryck
Gräsmattans komplexitetEnkel/Komplex
Lämplig för trädgårdsstorlek250 m² - 399 m²
Arbetsyta, max.690 m²
Klippbredd40 cm
Varvtal3600 max varv/minut
Garanterad ljudeffektnivå (dB(A))91
Garanterad felmarginal på ljugeffektnivå (dB(A))1,7
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))88,5
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))74,1
Felmarginal ljudtryck [dB[A]]2,5
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå0,7 m/s²
Vikt, utan batteri18,2 kg
Klippbredd 400 mm
Klipphöjd 25 mm, 75 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 399 mm²