Ryobi MAX POWER RY72TMX117-310Art.nr: 4034310
Ryobi
Traktorgräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034310
Ryobi RY72TMX117-310 är en 72V traktor med borstlös Li-Ion-teknik och en klippbredd på 117 cm. Traktorgräsklipparen har fyra borstlösa motorer och en konfigurerbar batterilayout med upp till 3x72V.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034310
Produktinformation
Ryobi RY72TMX117-310 är en 72V traktor med borstlös Li-Ion-teknik och en klippbredd på 117 cm. Traktorgräsklipparen har fyra borstlösa motorer och en konfigurerbar batterilayout med upp till 3x72V. Laddningstiden är 2,5 timmar och den har en max täckning på 10000 m². Klipphöjden är justerbar mellan 25-100 mm och den har en boost-knapp för rengöring av uppsamlingsröret. Dessutom är RY72TMX117-310 försedd med en LCD-skärm, flera hastighetslägen, förvaringsutrymmen fram och bak, samt fjädrande sits för högsta komfort.
  • Klipper upp till 10000 m² med hjälp av tre brushless motorer och 3x72V lithium-ion 10Ah-batterier
  • Snabb laddningstid ger dig full kapacitet på mindre än 2,5 timmar
  • Med CROSS CUT flerbladssystem som ger överlägsen klipp- och mulchingprestanda
  • Det utbytbara batterisystemet gör att du kan byta ut batterierna så att du kan fortsätta klippa
  • Som en del av 72V-systemet kan detta verktyg drivas av alla RYOBI® 72V-batterier
Leveransomfattning
  • Metallkassett
  • 3 st 72V 10Ah-batterier
  • 1 st 14Ah-laddare
Tekniska data
Kraftkälla72V
Antal medföljande batterier 3
Batterikapacitet10 Ah
Typisk laddningstid150 min
Antal hastigheter3
Max hastighet13 km/h
Varvtal4150 varv/minut
Arbetsyta, max.10000 m²
Kapacitet, uppsamlare220 l (Optional)
Klippbredd117 cm
Klipphöjd25 - 100 mm
BakutkastNej
Klippbredd 1170 mm
Klipphöjd 25 mm, 100 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 72 V
Klipparea 10000 mm²