Ryobi MAX POWER RY36LMM46A-140Art.nr: 4033977
Gräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033977Ryobi RY36LMM46A-140 är en kraftfull gräsklippare inom MAX POWER-systemet på 36V. Gräsklipparen drivs av ett Lithium+ 4,0Ah-batteri och har en klippbredd på 46 cm.
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY36LMM46A-140 är en kraftfull gräsklippare inom MAX POWER-systemet på 36V. Gräsklipparen drivs av ett Lithium+ 4,0Ah-batteri och har en klippbredd på 46 cm. Med en dedikerad fokus på mulching/bioklippning för att finfördela gräset och återföra det som naturlig gödning till gräsmattan. Den centrala justeringen av 7 klipphöjder (25-100 mm) ger flexibilitet för att anpassa klippningen efter olika gräshöjder. Enkel montering och användning gör den till ett praktiskt verktyg för trädgårdsarbetet.
- 2-i-1 gräsklippare med bioklipp eller sidoutkast
- Kompakt och lätt för enkel manöverbarhet och förvaring
- Enkel 7-läges höjdjustering från 25 mm till 102 mm för att uppnå det utseende du vill ha på din gräsmatta
- Observera: Denna gräsklippare är inte kompatibel med någon uppsamlare
Leveransomfattning
- 1 st Sidoutkast
- 1 st Batteri, 36V, 4.0Ah
- 1 st Laddare
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 36V |
|---|---|
| Klippbredd | 46 cm |
| Bakutkast | Nej |
| Bioklipp | Ja |
| Drivmekanism | Tryck |
| Gräsmattans komplexitet | Enkel/Komplex |
| Lämplig för trädgårdsstorlek | 600m² - 999m² |
| Vikt, utan batteri | 19,5 kg |
| Batterikapacitet | 4 Ah |
| Typisk laddningstid | 140 min |
| Vikt, med batteri (EPTA) | 20,8 kg |
Klippbredd 460 mm
Klipphöjd 25 mm, 102 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V
Klipparea 999 mm²