Ryobi MAX POWER RY36LMXSP53A-160Art.nr: 4033974
Ryobi
Gräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033974
Ryobi RY36LMXSP53A-160 är en 36V gräsklippare för en kraftfull trädgårdsupplevelse. Med en klippbredd på 53 cm ger den effektiv klippning för medelstora till större gräsmattor.
Produkten har utgått
Beskrivning
Art.nr: 4033974
Produktinformation
Ryobi RY36LMXSP53A-160 är en 36V gräsklippare för en kraftfull trädgårdsupplevelse. Med en klippbredd på 53 cm ger den effektiv klippning för medelstora till större gräsmattor. Den självgående funktionen gör arbetet enklare, medan 60L uppsamlare håller din trädgård prydlig. En central justering erbjuder 7 klipphöjdsalternativ (25-100 mm), och den mångsidiga 3-i-1 funktionen tillåter påse, bioklipp och bakutkast för flexibilitet.
  • Robust 7-punkts höjdjustering i en enda punkt gör det enkelt att ändra klipphöjden från 25 mm till 100 mm
Leveransomfattning
  • 1 st Sidoutkast
  • 1 st Bio-Clip plugg
  • 1 st Uppsamlare
  • 1 st batteri, 36V 6.0Ah
  • 1 st laddare
Tekniska data
Kraftkälla36V
BioklippJa
Bio-klipp plugg medföljerJa
DrivmekanismSjälvgående
Gräsmattans komplexitetEnkel/Komplex
Klippbredd53 cm
Lämplig för trädgårdsstorlek600m² - 999m²
Varvtal2600-3100 varv/min
Typisk laddningstid210 min
Vikt, utan batteri30 kg
Batterikapacitet6 Ah
Vikt, med batteri (EPTA)32 kg
Klippbredd 530 mm
Klipphöjd 25 mm, 100 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V
Klipparea 999 mm²