STANLEY SM1650-QSArt.nr: 4068347
Kap- och gersåg
1650 W
Beskrivning
Art.nr: 4068347STANLEY SM1650-QS är en kap- och gersåg på 1650 W som är utrustad med en stark motor som ger upp till 4 800 varv/min för snabba, rena och effektiva skär. Denna kap- och gersåg har en LED-skuggskärlinje som projicerar LED-strålar för att skapa en skugglinje på sågytan, tillsammans med 9 geringsanslag för exakta skär vid olika skärområden.
Inkl. moms
Skickas om 9-13 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
STANLEY SM1650-QS är en kap- och gersåg på 1650 W som är utrustad med en stark motor som ger upp till 4 800 varv/min för snabba, rena och effektiva skär. Denna kap- och gersåg har en LED-skuggskärlinje som projicerar LED-strålar för att skapa en skugglinje på sågytan, tillsammans med 9 geringsanslag för exakta skär vid olika skärområden. Komplett med dammsugaranslutning för effektiv dammutmatning och kortare rengöringstid. Ingår i det nätdrivna STANLEY®-sortimentet, för produktivitet, hållbarhet och prestanda.
- 1650 W STARK MOTOR: Ger upp till 4 800 varv/min för snabba, rena och effektiva skär.
- ROBUST BAS OCH SKYDD: Säkerställer stabila och exakta skär varje gång.
- LÅSKNAPP: För ökad säkerhet.
- REPETERANDE SÅGFUNKTION: Konstruerad för effektivitet vid upprepade skär.
- INGÅR I STANLEY® NÄTDRIVNA SORTIMENT: Konstruerad för produktivitet, hållbarhet och prestanda.
| Tekniska data | |
| Effekt | 1650 W |
|---|---|
| Geringskapacitet | 45° |
| Klingdiameter | 254 mm |
| Håldiameter | 30 mm |
| Skärbredd | 140 mm |
| Varvtal | 4800 rpm |
| Matningsspänning | 230 V |