Gratis frakt över 999 kr*

Kärcher Home & Garden HK 12Art.nr: 2440359

Kärcher
Tillbehörssats
12 m, med adapter för K2 -K7
Beskrivning
Art.nr: 2440359
En tillbehörssats som innehåller en 12 m lång tryckslang, ett ergonomiskt spolhandtag för högtryck samt en Quick Connect-adapter för K 2 till K 7.
Prisjakt
PriceRunner
798 kr
Inkl. moms
4 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 2440359
En tillbehörssats som innehåller en 12 m lång tryckslang, ett ergonomiskt spolhandtag för högtryck samt en Quick Connect-adapter för K 2 till K 7.

Produktinformation

Kärchers stora sortiment av produkter för rengöring består av serierna Home & Garden och Professional. Den gula Home & Garden-serien är anpassad för rengöring i hemmet, både inomhus och utomhus, medan den grå Professional-serien består av maskiner och tillbehör anpassade för professionellt bruk.
Kärcher HK 12 är en tillbehörssats som innehåller en 12 m lång tryckslang, ett ergonomiskt spolhandtag för högtryck samt en Quick Connect-adapter för K 2 till K 7.

Kärcher HK 12 är en uppgraderingssats som är kompatibel med alla Consumer-högtryckstvättar från Kärcher tillverkade sedan 1992 (ej maskiner med slangvinda).
  • Lätt att separera tryckslangen från spolhandtaget och enhete
  • Högtrycksslangen är lätt att hantera, kan snabbt klickas i och ur maskinen och spolhandtaget
  • Med Quick Connect-adaptrar för snabb anslutning
  • För ergonomiskt arbete

Leveransomfattning

  • 1 styck Spolhandtag
  • 1 styck Tryckslang, 12 m
  • 1 styck Quick Connect-adapter
Tekniska data: 
Max. temperatur 60 °C
Max. tryck180 bar

EAN 4054278251134

Tillverkare 

Tillverkares postadress 

Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

4,9/ 5
9 omdömen
Sami Lehtonen, 4 oktober
5,0
Letku laadukkaamman oloista materiaalia (notkeampi) kuin pesurin mukana tullut, kahvakin paremman tuntuinen, nopea toimitus ja hinta oli kohdallaan. Ehdoton hankinta, tuplat pidempi kuin orkkis letku.
Conny , 4 september
5,0
Den behövdes
Joachim Calmby, 29 augusti
5,0
Allt funkar bra o det är viktigast …😁
Kari Kokkonen, 30 juli
5,0
Hyvä varaosa rikkoontuneeseen pistooliin ja letkuun.
Stenvall Jan, 14 december
5,0
Aivan huippulaatua, taattu Kärshertuote.

Rekommenderat