Kärcher Professional HD 9/20-4 MX PlusArt.nr: 2440083
Högtryckstvätt
Beskrivning
Art.nr: 2440083En trefas högtryckstvätt för kallvatten med vattenkapacitet upp till 900l/t och ett högsta tryck på 220 bar.
Produkten har utgått
Beskrivning
Art.nr: 2440083En trefas högtryckstvätt för kallvatten med vattenkapacitet upp till 900l/t och ett högsta tryck på 220 bar.
Produktinformation
Kärchers stora sortiment av produkter för rengöring består av serierna Home & Garden och Professional. Den gula Home & Garden-serien är anpassad för rengöring i hemmet, både inomhus och utomhus, medan den grå Professional-serien består av maskiner och tillbehör anpassade för professionellt bruk.
Kärcher HD 9/20-4 MX Plus är en trefas högtryckstvätt för kallvatten med vattenkapacitet upp till 900l/t och ett högsta tryck på 220 bar. Kärcher HD 9/20-4 MX Plus är försedd med en 4-pols lågvarvsmotor samt en robust 3-cylindrig axialkolvpump för lång livslängd. Kan växla mellan två 2,5 liters rengöringsmedel utan avbrott i arbetet.
Kärcher HD 9/20-4 MX är utrustad med en 15 m slang på vinda samt upprättstående design med en integrerad lutningsanordning på baksidan för en lätt och ergonomisk transport.
Egenskaper
Medföljande tillbehör
Kärcher HD 9/20-4 MX är utrustad med en 15 m slang på vinda samt upprättstående design med en integrerad lutningsanordning på baksidan för en lätt och ergonomisk transport.
Egenskaper
- 4-polig, lågvarvig trefasmotor och en robust 3-cylindrig axialkolvpump
- Kapacitet och tryck regleras steglöst med Servo Control-reglage
- Switch-Chem är ett innovativt system för rengöringsmedel för långvarig, oavbruten användning
- Patenterat EASY!Lock snabblås för snabb och enkel anslutning
- Stora hjul för ojämnt underlag
- Upprättstående design för en lätt och ergonomisk transport
- Integrerad lutningsanordning på baksidan
- Elkabelförvaring på baksidan av enheten
- Integrerad spolrörshållare för enkel transport
- Parkeringsposition för kortare stopp
Medföljande tillbehör
- Spolhandtag, EASY!Force
- Högtrycksslang, 15 m
- Spolrör, 1050 mm
- Trefunktionsmunstycke (0°/25°/40°), Manuell
- Rotojet
- Integrerad slangvinda
- Start-/stoppautomatik
- Servokontroll
| Tekniska data: | |
| Strömförsörjning | 3Ph / 400V / 50Hz |
| Vattenkapacitet | 460-900 l/tim |
| Arbetstryck | 40-200bar / 4-20MPa |
| Rekommenderad max. användningstid | 2-3 h/dag |
| Max. tryck | 220bar / 22MPa |
| Effekt | 7 kW |
| Mått(LxBxH) | 554x509x1000 mm |
| Vikt, utan tillbehör | 57,6 kg |
Tryck, max. 220 bar
Effekt 7000 W
EAN 4054278167343
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
