Ryobi RAG800-G125Art.nr: 4034346
Ryobi
Vinkelslip
800 W
Beskrivning
Art.nr: 4034346
Ryobi RAG800-G125 är en 800W vinkelslip med skivdiameter på 125 mm. Den har en spindelstorlek på M14 och kan nå en obelastad hastighet på mellan 0-12000 varv/minut.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 9-13 dagar
30 dagars öppet köp
Denna produkt ingår i:
Beskrivning
Art.nr: 4034346
Produktinformation
Ryobi RAG800-G125 är en 800W vinkelslip med skivdiameter på 125 mm. Den har en spindelstorlek på M14 och kan nå en obelastad hastighet på mellan 0-12000 varv/minut. Med sin spindellåsning kan du snabbt och enkelt byta skiva, vilket sparar tid och ökar effektiviteten i ditt arbete. För ökad säkerhet har den en låsbar strömbrytare som förhindrar oavsiktlig aktivering. Dess gummerade grepp ger bästa möjliga komfort under användning, vilket minskar trötthet och ökar användarvänligheten.
  • Kraftfull 800W motor med högt vridmoment
  • Klassledande slipning med en hastighet upp till 12000 varv/min
  • Spindellåsning för snabbt skivbyte
  • Verktygslös 125 mm skyddskåpa för snabb och lätt justering
  • Smal design och plats för två händer säkerställer maximal mångsidighet
  • Strömbrytare för att säkerställa att vinkelslipen inte sätts på av misstag
Leveransomfattning
  • 1 st slipskiva
  • 1 st skiftnyckel
  • 1 st gnistskydd
  • 1 st stödhandtag
Tekniska data
Kraftkälla220 - 240V
Skivdiameter125 mm
Hålstorlek22 mm
SpindelstorlekM14
Obelastad hastighet12000 varv/minut
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))97,5
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))86,5
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))3
Felmarginal ljudtryck [dB[A]]3
Felmarginal vibrationsnivå vid vinkelslipning1,5 m/s²
Vibrationsnivå vid lamellslipning6,9 m/s²
Drifttyp Nätdriven
Klinghålsdiameter 22 mm
Effekt 800 W
Väska ingår Nej
Diameter kapskiva 125 mm