Hitachi 60350094Art.nr: JZ12533
Sågklinga
3-pack
Beskrivning
Art.nr: JZ12533Sågklingor på 216x30mm med 24, 48 och 60 tänder i praktiskt aluminiumlåda.
996 kr -10%
Inkl. moms
1 st i lager | Skickas måndag, 8 dec.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Denna produkt ingår i:
Beskrivning
Art.nr: JZ12533Sågklingor på 216x30mm med 24, 48 och 60 tänder i praktiskt aluminiumlåda.
Produktinformation
Sågklingor på 216x30mm med 24, 48 och 60 tänder i praktiskt aluminiumlåda.
Klinghålsdiameter 30 mm
Klingdiameter 216 mm
Antal tänder 24 T, 48 T, 60 T
EAN 7034354706038
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Stefan Johansson, 5 september
Tre olika sågklingor i ett paket. Har bara bytt klinga till 40t, och den fungerar utmärkt, dvs ger finare snitt än den gamla samt mindre flisning då tänderna är nya och skarpa jmfrt m den gamla klingan (24t).
Kan inte säga ngt om de andra två klingorna men de ser fina ut och naturligtvis förväntar jag mig god funktion.
Aluminiumväskan/etuiet är inte dumt heller att förvara sågklingorna i. Tänderna på klingorna är vassa och klingorna är inte helt lätta, så en tappad klinga kan ställa till det om man har otur.
Priset per klinga är bra jmfrt med att köpa dem styckvis, liksom jmfrt med andra kvalitetsklingor, och olika tandning behövs för olika typer av jobb/snitt.
Asle Frantzen, 1 januari
Bra blader, men oppbevaringen er ubrukelig. Når du først har tatt bladene i bruk bør du ikke oppbevare dem i kofferten, da de ligger tenner mot tenner - det kan umulig være bra.
Morten Hjelm, 25 december
Har riktignok bare prøvet det ene av 3 sagblad. Gir rene fine kutt i listverk.
Jörg Möbius, 22 november
ett hull har ikke richtig passe...jeg har mo slippe en litt...alt andere perfekt..
Svend Hansen, 22 november
Veldig god pris for tre fine sagblad.
