Bahco 74PR-100AArt.nr: 2711096
Momentnyckel
Beskrivning
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 7-8 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Egenskaper
Egenskaper
- Över 100 000 cykler inom noggrannheten
- Kan användas med- eller moturs genom att trycka över spärrhuvudets fyrkantstapp
- Noggrannhet ±3 % för inställning, vilket överträffar kraven i ISO6789-1:2017
- Klicksystemet utlöser en känsel- och ljudsignal
- Spärrhuvud med genomgående hål
- Färgkodade justeringstätningar och låsverktyg medföljer
- Allt i ett halvgenomskinligt fyrkantigt rör med hängare med eurohål
- ISO 6789
- Tillverkade i Storbritannien
| Tekniska data: | |
| Momentområde | 20-100 Nm |
| Fäste | 1/2" |
| A (se bild) | 342 mm |
| B | 321 mm |
| C | 256 mm |
| D | 42 mm |
| E | 38 mm |
| F | 22 mm |
| Vikt | 700 g |
- Momentområde 20-100 Nm
- Noggrannhet ±3 % överträffar ISO 6789-1:2017
- Kan användas med- och moturs
- Klicksignal med känsel och ljud vid uppnått moment
- 1/2 tum fyrkantstapp
Fästtyp 1/2"
Vridmoment, max 100 Nm
Vridmoment, min. 20 Nm