Facom PWF250CPEPBArt.nr: 4048909
Tångnyckel
Beskrivning
Inkl. moms
Skickas om 9-14 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Facom PWF250CPEPB Tångnyckel. Spärrlåssystem: 2x snabbare, enkel justering i trånga utrymmen. Käft med stor kapacitet: byt ut metriska eller imperialistiska skiftnycklar med ett bekvämt verktyg - maximal käftkapacitet på 58 mm. Slät, parallell käft: skadefri drift på känsliga ytor. Halkfria handtag i två material med smal profildesign: 16,8 mm; maximal åtkomst till trånga utrymmen.
- Spärrlåssystem för snabb justering i trånga utrymmen
- Stor käftkapacitet upp till 58 mm
- Släta parallella käftar skonsamma mot känsliga ytor
- Lasermarkerad skala för exakt förinställning
- 20 lägen för fin anpassning av käftbredd
- Krompläterad yta för ökad korrosionsbeständighet
| Tekniska data | |
| Antal positioner/lägen | 20 |
|---|---|
| Grepputförande | 2-komponent |
| Längd | 250 mm |
Drifttyp Manuell
Gripvidd 58 mm