Black & Decker BDCINF18N-QSArt.nr: 2840015
Kompressor
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 2840015AC/DC kompressor med en kapacitet på 160 PSI / 11,03 bar. Kompressorn är världens första multikompressor som har tre olika driftkällor - 12V, 230V samt 18V batteridrift.
930 kr
Inkl. moms
3 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 2840015AC/DC kompressor med en kapacitet på 160 PSI / 11,03 bar. Kompressorn är världens första multikompressor som har tre olika driftkällor - 12V, 230V samt 18V batteridrift.
Produktinformation
Black & Decker BDCINF18N-QS är en AC/DC kompressor med en kapacitet på 160 PSI / 11,03 bar. Kompressorn är världens första multikompressor som har tre olika driftkällor - 12V, 230V samt 18V batteridrift. Fungerar i alla 12V cigarettuttag. BDCINF18N-QS är mycket portabel och är perfekt för att pumpa bil-/cykeldäck, uppblåsbara pooler, fotbollar och uppblåsbara madrasser etc.
Egenskaper
Egenskaper
- Kan drivas med 18V batterier från Black & Decker
- Fungerar även i alla 12V cigarettuttag
- Världens första multikompressor som har tre olika driftkällor - 12V/230V samt 18V batteridrift
- 1
60PSI / 11,3 Bar - för alla typer av användningsområden - Kompressorn är utrustad med smart digital automatavstängning vid olika tryck och är mycket enkel att hantera
- Det integrerade förvaringsutrymmet rymmer de olika anslutningarna för att minimera risken att de tappas bort
- Den kompakta designen gör den enkel att förvara i bilen, båten eller på en hylla i garaget
| Tekniska data: | |
| Kapacitet | 160 PSI / 11,03 bar |
Drifttyp Batteridriven
Batteri ingår Nej
EAN 5035048661628
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Pia, 30 juni
Att blåsa upp luftmadrass funkar bra, men ljudet är väldigt högt.
Anders Ahl, 15 juni
Mycket väl godkänd .
Olav Alme, 6 januari
Enkel i bruk
Robert Granvik, 9 augusti
Sladden till 220 volt är kort, samma med själva kompressorslangen men går att leva med. Fungerar att fylla bildäck(verkar fylla i mer än vad mackens autokompressorer gjort). högvolymspumpen duger till att blåsa upp och tömma en liten pool på kort tid(den motorn låter dock högt)
