Schneider Electric LC1D95BDArt.nr: 3099671
Kontaktor
3-polig, 24 V
Beskrivning
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 2-3 veckor
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Variant A med Everlink kraftanslutning.
| Tekniska data | |
| Typ | LC1D95BD |
|---|---|
| Nominell effekt vid AC-3, 400 V | 45 kW |
| Nominell ström le vid AC-1, 400 V | 125 A |
| Nominell ström Ie vid AC-3, 400 V | 95 A |
| Märkspänning matning vid DC | 24 V |
| Antal slutande huvudkontakter | 3 |
| Spänningstyp för manöver | DC |
| Antal slutande hjälpkontakter | 1 |
| Antal öppnande hjälpkontakter | 1 |
Serie Schneider Electric TeSys
Belastning, max. 45 kW
Antal öppnande 1 st
Strömstyrka 125 A