Schneider Electric LC1D65AE7Art.nr: 3099551
Kontaktor
3-polig, 48 V
Beskrivning
Inkl. moms
Skickas om 2-3 veckor
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
LC1D har Everlink kraftanslutning.
| Tekniska data | |
| Typ | LC1D65AE7 |
|---|---|
| Nominell effekt vid AC-3, 400 V | 30 kW |
| Nominell ström le vid AC-1, 400 V | 80 A |
| Nominell ström Ie vid AC-3, 400 V | 65 A |
| Märkspänning matning vid AC 50 Hz | 48 V |
| Märkspänning matning vid DC | 0 V |
| Antal slutande huvudkontakter | 3 |
| Antal öppnande huvudkontakter | 0 |
| Spänningstyp för manöver | AC |
| Antal slutande hjälpkontakter | 1 |
| Antal öppnande hjälpkontakter | 1 |
| Huvudströmkretsens anslutningssätt | Skruvanslutning |
| Normutförande | Nej |
| Märkström Ie på AC-4, 400 V | 0 A |
| Märkdriftström på AC-4, 400 V | 11 kW |
| Märkspänning matning vid AC 60 Hz | 48 V |
Serie Schneider Electric TeSys
Belastning, max. 30 kW
Antal öppnande 1 st
Strömstyrka 80 A