    LC1D150MD Schneider Electric Kontaktor 3-polig, 230 V 150 A
    Schneider Electric LC1D150MDArt.nr: 3099668
    Schneider Electric
    Kontaktor
    3-polig, 230 V
    Beskrivning
    Art.nr: 3099668
    LC1D150MD är en likströmsmanövrerade kontaktor för resistiv belastning och motorstyrning.
    Prisjakt
    PriceRunner
    Inkl. moms
    Finns i olika varianter
    Skickas om 2-3 veckor
    30 dagars öppet köp
    Beskrivning
    Art.nr: 3099668
    Schneider Electric
    Produktinformation
    Variant A med Everlink kraftanslutning.
    Tekniska data
    TypLC1D150MD
    Nominell effekt vid AC-3, 400 V75 kW
    Nominell ström le vid AC-1, 400 V200 A
    Nominell ström Ie vid AC-3, 400 V150 A
    Märkspänning matning vid DC220 V
    Antal slutande huvudkontakter3
    Spänningstyp för manöverDC
    Antal slutande hjälpkontakter1
    Antal öppnande hjälpkontakter1
    Serie Schneider Electric TeSys
    Belastning, max. 75 kW
    Antal öppnande 1 st
    Strömstyrka 200 A