Hide-a-Lite Thin LEDArt.nr: 2817498
Downlight
2,5 W, 2700 K
Beskrivning
Art.nr: 28174982,5 W downlight med 90 ° spridningsvinkel och 2700 K färgtemperatur. Downlighten är liten och diskret och passar perfekt integrerad i skåp eller under hyllor. Thin LED är utrustad med den senaste diodtekniken för ett extra bra ljusflöde, och den ersätter upp till 20 W halogendownlight. Drivdon ingår ej.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 28174982,5 W downlight med 90 ° spridningsvinkel och 2700 K färgtemperatur. Downlighten är liten och diskret och passar perfekt integrerad i skåp eller under hyllor. Thin LED är utrustad med den senaste diodtekniken för ett extra bra ljusflöde, och den ersätter upp till 20 W halogendownlight. Drivdon ingår ej.
Produktinformation
Hide-a-Lite Thin LED är en 2,5 W downlight med 90 ° spridningsvinkel och 2700 K färgtemperatur. Downlighten är liten och diskret och passar perfekt integrerad i skåp eller under hyllor. Thin LED är utrustad med den senaste diodtekniken för ett extra bra ljusflöde, och den ersätter upp till 20 W halogendownlight. Drivdon ingår ej.
Egenskaper
Egenskaper
- Ersätter upp till 20 W halogendownlight
- Inbyggnadsdjup på endast 8 mm för att passa i de flesta miljöer inomhus
- Dimbar
- Infällt montage
- För inomhusbruk
- CE-godkänd
| Tekniska data: | |
| Effekt | 2,5 W |
| Typ ljuskälla | LED |
| Spridningsvinkel | 90 ° |
| Ljusfärg | Varmvit |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgåtergivning | Ra>80 |
| Ljusflöde | 175 lm |
| Livslängd | 50000 h |
| Kapslingsklass | IP44 |
| Ström | 700 mA |
| Material | Aluminium |
| Färg | Borstad stål |
| Min. inbyggnadsmått | Ø 58x8 mm |
| Höjd | 10 mm |
| Höjd utvändig del | 2 mm |
| Diameter | 68 mm |
| Vikt | 0,06 kg |
Färgtemperatur 2700 K, 2700 K
Spänningstyp DC
Ljuskälla LED
Ytterdiameter 68 mm
EAN 7392971124490
E-nummer 7463173
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

