Gratis frakt över 999 kr*

Sormat KBT 8Art.nr: 3053582

Sormat
Lättbetongplugg
M8
Beskrivning
Art.nr: 3053582
KBT är en nylonplugg med en grov yttergänga för förinstallation i lättbetong. Den grova yttergängan ger ett säkert grepp.
Prisjakt
PriceRunner
91 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas måndag, 8 dec.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3053582
KBT är en nylonplugg med en grov yttergänga för förinstallation i lättbetong. Den grova yttergängan ger ett säkert grepp.

Produktinformation

KBT är en nylonplugg med en grov yttergänga för förinstallation i lättbetong. Den grova yttergängan ger ett säkert grepp. Lämpliga skruvar är trä-, universal- och maskingängade skruvar och pinnskruvar. Monteras enklast med KBT-Monteringsverktyg. Kan monteras med en borrmaskin/skruvdragare med lågt vridmoment eller manuellt med en insexnyckel. Temperaturområde vid användning -40 °C till +80 °C. Av polyamid.

Passar bra för användningsområden: Fasadfästen - Regnvattenrör - Rörstöd - Belysning - Radiatorer - Skyltar - Brevlådor - Rörelsegivare - Distansmonteringar - Elinstallationer - HVAC och rörfästen.
  • Diameter: 12 mm
  • Längd: 60 mm
  • Borrdiameter: 12 mm
  • Borrdjup: 70 mm
  • Skruv: M8
  • Skruvdiameter: 7-8 mm

EAN 6416031955044

Tillverkare 

Tillverkares postadress 

Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Rekommenderat