Jetting Screws 57060160Art.nr: 3015496
Träskruv
6 mm TFT, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3015496TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
540 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 11-12 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3015496TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
Produktinformation
TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 30 |
|---|---|
| Diameter | 6 mm |
| Diameter huvud | 12 mm |
| Försänkt huvud | Ja |
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Övrigt |
| Höjd huvud | 3.5 |
| Längd | 160 mm |
| Längd gänga | 72 mm |
| Skruvsystem | Torx (TX) |
| Beteckning | TFT |
Längd 160 mm
Huvuddiameter 12 mm
Bits TX30
Diameter 6 mm
EAN 7393940020133
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
